לא כולנו אמורים להיות משוררים או פזמונאים או כותבים במקצועם, אבל לכולנו מגיע ליהנות מהמרחב היצירתי, שהוא עולם מקביל למציאות. מקום שבו אפשר להגיד הכל ולהיות הכל, לעשות תאונה ולא לשבת על זה בכלא, ולא להשאיר מאחורינו נפגעים – כי מקסימום זורקים את הנייר לפח ומתחילים מהתחלה. אף אחד לא מת מזה.

הסדנאות מתאימות גם למי שמחפש את המפתח אל העולם הזה ורוצה לעבור תהליך שמזיז משהו מבפנים, וגם לכותבים מנוסים שרוצים לגלות אפשרויות חדשות ביצירה, לאתגר את עצמם בעוד התנסויות, ולהצטרף למסגרת כתיבה שעוזרת לנו להיות הרבה יותר פוריים.

המטרה הראשונה של הסדנה היא להחזיר אותנו למצב משחק. להפסיק את האודישן הזה שאנחנו עושים לעצמנו, להפסיק לנסות להצטיין במה שאנחנו עושים ולהתחיל לשחק, כי כשאנחנו משחקים אנחנו נהנים, וכשאנחנו נהנים אנחנו במיטבנו – ולכל אדם יש את מיטבו.

אנחנו לומדים להפסיק לנסות לכתוב כמו שאנחנו חושבים ש'אמורים' לכתוב,  ולהתחיל לדבר בקול שלנו כי לכל אחד יש קול משל עצמו בדיוק כמו שלכל אחד יש די אן איי משלו.

אחרי שנלמד לדבר על הנייר בצורה הכי חופשית ומשוחררת שיש, נלמד גם למחוק את רוב הדברים ולהשאיר רק את מה שראוי להישאר בחיים, ומשם נצא לחדר כושר של כתיבה.

 

נכתוב כל פעם ממקום אחר בלב, בראש, בגוף, נתנסה בכמה שיותר התנסויות ומסגרות כדי לגלות בסוף הסדנה כמה טכניקות או מסגרות שבהן הכתיבה שלנו מגיעה למיטבה.

צרו קשר
כל הזכויות שמורות לטל גורדון 2018